KONST / Litografier / Färglitografi 17308159
nr 1730 8159
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Signerad, numrerad 213/360. Färglitografi, bildmått: 47x56 cm, yttermått inklusive ram: 69x76 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 13 oktober 2025
kl 19:29:58
9/10 14:03:15
100 kr
10/10 17:47:45